Lofto erdvės įrengimas

Idėja gyventi lofte tampa patrauklesnė ir labiau pageidautina vis didesniam skaičiui jaunų žmonių visame pasaulyje. Pradėkime nuo to, kas yra loftas? Tarptautinių žodžių žodyne loftas apibrėžiamas kaip didelė, neatskirta aukštais, gyvenimui pritaikyta fabriko ar kitokio pramoninio tipo pastato erdvė. Iš tiesų tai lyg didelė studija, be atskirų patalpų. Kartais lofte būna atskiras aukštas ar miegamojo zona kambario viršuje, tam, kad padidinti erdvę, be papildomo kambario tame pačiame aukšte. Kadangi nėra vidinių sienų, sunkiau sukurti atskiras erdves tokias kaip virtuvė, valgomasis,svetainė ir kt. Šiame straipsnyje pateiksime keletą patarimų lofto erdvės įrengimui, taip pat keletą įkvėpenčių loftų įrengimo pavyzdžių iš Paryžiaus, Milano, Berlyno bei Londono.

Puikus būdas suskirstyti loftą į atskiras erdvės yra baldų išdėstymas. Pavyzdžiui, Jūs galite atskirti atvirą virtuvės ir svetainės erdvę, naudojant aukštą virtuvės stalą ar barą ir kėdes. Taip pat miegamojo erdvę nuo svetainės galima atskirti didelė knygų spinta ir kambario gėlėmis. Kiliminės dangos ar skirtingi grindų tipai taip pat gali atskirti skirtingas sritis. Poilsio zona gali turėti skirtingą grindų dangą nei virtuvės sritis. Pavyzdžiui, kvadrato formos kilimas gali būti patiestas tam, kad atskirti prieškambario zoną. Arba tas pats kilimas gali būti dedamas įstrižai, lyg vestų iš vieno kambario į kitą. Taip pat kilimas paprasčiausiai gali būti patiesiamas viduryje kambario, baldų apsuptyje, taip sukuriant atskirą  svetainę.

Milano loftas

Sienų dažymas skirtingomis spalvomis taip pat gali padėti atskirti erdves. Pavyzdžiui, vienoje erdvės  pusėje esančios sienos gali būti dažomos šviesiai geltona spalva, atskirdamos virtuvės erdvę, o svetainės sienos –kremine ar kita pasirinkta spalva.

Berlyno loftas

Baldų tipo pasirinkimas yra tiek pat svarbus, kiek jų išdėstymas lofto erdvėje. Pavyzdžiui „L“ formos sofa ne tik padidins erdvę, bet puikiai tiks pastatyta lofto kampe. Strategiškai išdėstyti kambarinių gėlių vazonai, gali užpildyti nedidelės vietas, kurios taip pat reikalauja atskyrimo. Knygų lentynos ar net lovos gali būti įmontuotos sienose, kad dienos metu neužimtų erdvės, kurią galima išnaudoti kitaip.

Londono loftas

Taip pat reikia protingai apsvarstyti, kas bus didelės lofto erdvės centru. Idealiausiu atveju tai turėtų būti svetainė arba pramogų kambarys. Tai būtų logiškiausia, nes miegamasis kambarys negali būti viduryje ar lofto erdvės pradžioje, nebent tai būtų sieninė pakeliama lova. Galiausiai, įmontuota didelė, neįprasta ir išsiskirianti  sienos dalis, gali tapti lofto erdvės centru ir  padėti subalansuoti visą erdvę.

Paryžiaus loftas

Šaltinis: http://www.home-designing.com

Partneriai

Bendraukime